?

Log in

No account? Create an account
Aplink akivarus — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Maumaz

[ website | Akivaras ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Welcome to China [Nov. 6th, 2011|01:20 pm]
Maumaz
Pusė internetų neveikia (FB, Google+, Picassa...), tai nėra kur padėti nuotraukų.
Pamatysim, kaip čia kas bus :)
link2 comments|post comment

Blin-da, blin-net [Nov. 2nd, 2011|10:34 pm]
Maumaz
[Tags|, , , ]

Pažiūrėjau. Na, ką - turime pirmą posovietinį lietuvišką tikrą holivudinį nuotykinį filmą. Kas gerai - vaizdai, operatoriaus darbas, aktoriai (kaip bebūtų keista, tikrai mano neišmania akimi gerai, net ir Mantas nekliuvo, nors tikrai galvojau, kad bus blogai), kai kurie aktoriai - tiesiog tobulai, ypač Banionis, Šurna, Kazlauskas. Patiko labai Bareikis ir Liutajeva, Vildžiūnas. Bene pirmą kartą per naujovišką pilnametražį lietuvišką filmą aktoriai tikrai neerzino, ir net nepastebėjau, sakoma, to perdėto gestikuliavimo, kad "matytų iš paskutinės eilės". Čia liuks. Patiko kai kurie siužetiniai sprendimai ir "detektyvinis" momentas. Patiko mintis apie bajorų ir valstiečių vienybę, tikrai įvadas į sukilimą. Patiko, kad Tado/Kristinos linija daryta pagal principą "Tema sisok ne rasskryta", įtiks turbūt net A. Patackui. Iš Holivudo pasimokyta daug ir pasimokyta labai neblogai, įskaitant ir comic relief (humoro, beje, yra tikrai neblogo).

Nepatiko. Žudantis antiistoriškumas, beveik taip pat klaikus, kaip R. Scotto "Dangaus karalystėje". Vietomis scenaristą J. Banį norėjau nušauti be teisės prisikelti. Stereotipai - struktūriškai filmas primena A. Užkalnio komentarus lryte (būtent komentarus) - juoda, balta, jokių pustonių, t.y. filmas iš esmės nukreiptas į pradinį mokyklinį išsilavinimą (stereotipiškumu jį galima lyginti su R. Emericho "Patriotu"). Na, gal ir tokių reikia. Labai gaila, kad nenorėta normaliau pažaisti su kalbomis, nors tada, būtų, žinoma, per daug istoriškumo ir visi stereotipai išlėktų šaibom - ypač tiesiog bjaurūs "lenkų" paveikslai (hint: kas buvo varančioji 1831 m. ir 1864 m. sukilimų jėga? Kokia kalba kalbėjo Lietuvos bajorija ir ar tai jai trukdė jaustis lietuviais pagal principa gente lituanus natione polonus? Aišku, kam tai įdomu - kai kas turbūt plos iš susižavėjimo tokiu kūrėjų "patriotizmu". Beje, siužeto skylė - kaip Gruinius gali būti Rozumovskio _dėdė_, t.y. brolio vaikas?). Viena iš kvailiausių scenų - tai mūšis su Snegiriovo kareiviais. Aš nesu joks karo specialistas, bet būnant silpnesniam ir prasčiau ginkluotam pulti įkalne (!!!!) dar Sun Tzu 400 m. pr. Kr. uždraudė. Jonai Bany, skaitykite bent klasikinius karo tekstus. Čia netgi blogiau nei pagaliai prieš šautuvus. Ir kodėl gi Snegiriovas išmetė Kristiną? Išsigando Blindos? Oi, nejuokinkit. O ką jau kalbėti apie tai, kad po tokios Gruiniaus ir Blindos sąjungos, čia prisistatytų 1000 kazokų ir Gruinius tikrai keliautų į Sibirą, o jo žemes - konfiskuotų. Ir visiškai netiko I. Narkutės "Raudoni vakarai" - mano manymu, toji daina šitai epochai netinka, nors gal ne kiekvienas klauso tekstą. Ir dar - Renavo dvaras - ok, bet kad jo prieigos būtų net nenušienautos - neįsivaizduojama, koks slunkius turėtų būti dvarininkas :)

Žodžiu, vaizdas 5, vaidyba 4, siužetas 3, istorizmas 1. Nesigailiu, kad žiūrėjau. Pirmas žingsnis geras, dabar toliau, bet tik ne į kvailumo pusę.

P.S. O vakar žiūrėjau Tomo Tykwerio "Kvepalus". Gana nevykusi, nors tam tikra prasme graži gero romano, kurio turbūt ekranizuoti nelabai įmanoma, ekranizacija. Nerekomenduoju, ypač skaičiusiems.
link9 comments|post comment

Stropuvos oro skirstytuvo remontas [Oct. 24th, 2011|07:15 pm]
Maumaz
[Tags|, , , , , ]

Nepamenu, rašiau apie tai, ar nerašiau, bet pasidalinsiu vienu know-how. Jeigu tektų kada remontuoti "Stropuvos" katilo oro skirstytuvą (pvz., jeigu jis atsikabina ar pan.), didžiausia problema, kad teleskopinis vamzdis krenta ir skirstytuvui "kabant", įsiveržus - nieko ten nesutvarkysi. Tai aš jau kažkada atradau tokį būdą. Imi lentą, kuri yra truputį mažesnio skersmens nei katilas. Ją paguldai ant įkrovimo angos ir tada spaustuvais ar kitokiais griebtuvais pritvirtinate prie krašto. Tada atsiranda pagrindas, ant kurio gali nusileisti oro skirstytuvą, jis nebenukris, ir teleskopinę dalį taip pat gali kilnoti, sukioti, žiūrėti, tvarkyti. Man kaip tik po kokių trejų metų sugalvojo atsikabinti tas strypelis, kuris laiko skirstytuvą ant vamzdžio (dar gerai, kad išlindo tik iš vienos pusės, ir skirstytuvas nenukrito į dugną). Tai būtent va taip vėl pavyko įstatyti į vietą ir, tikiuosi, nešalsim.
link5 comments|post comment

... [Oct. 23rd, 2011|12:45 pm]
Maumaz
[Tags|, ]

Linkėjimų neperduokit. Tiesiog ir už mane patylėkit.
Dveji metai, bet vėl nepavyksta nukeliauti.
linkpost comment

Bliuzas [Oct. 19th, 2011|10:13 pm]
Maumaz
[Tags|, ]

Įdomu, ar kas yra tyrę bliuzą ir jo poveikį psichologiškai? Kodėl jis toks patrauklus?
Taip, klausytoją gali užknisti, bet kai pats imi groti, tai turbūt pats greičiausias dalykas įeiti į tam tikrą muzikinį transą. Tu gali ir sukti, ir sukti tą kvadratą, pavarijuodamas, paieškodamas, paekspermentuodamas, bet jis - nenusibosta. Ir jis užveda, jis - nardina. Kad ir kiek klausytum bliuzmenų, visą laiką melodija daugiau mažiau ta pati, joje nėra nieko ypatingo. Bet kiekvieną kartą tai vis tiek skamba. Ir skamba visomis kalbomis.

Tai kur toji bliuzo paslaptis?
link1 comment|post comment

Paeiliuokim [Oct. 17th, 2011|11:59 am]
Maumaz
[Tags|, ]

Įsižeidusios žalios spalvos bliuzas*

Žemėn ruduo ateina, žalią pasaulį spalvodamas.
Žemėn ruduo ateina, žalią pasaulį spalvodamas.
Saulė auksinė, vėjas raudonas -
Krenta į delną rudas kaštonas
Krenta ruduo
Į tave ir mane

Klevas paraudo, beržas pagelto,
Klevas paraudo, beržas pagelto.
Tik žalios spalvos nebeliko,
Tik žalia spalva supyko,
Sako - aš išeinu,
Išeinu iš čia.

Sako - jūs būkit margi ir laimingi,
Sako, jūs būkit (labai) margi ir laimingi!
O jau manęs nebereikia (tikriausiai),
O jau mane visi peikia (labiausiai),
Aš per prasta - paprasta -
Todėl atia!

Spalva, oi, spalva, ko gi tau pykt?
Spalva, oi, spalva, ir ko gi tau pykt?
Kiek rudens spalvos - akimirksnį tveria!
Grįžta netrukus į juodą žemę,
Leisk pasidžiaugt, kol yra,
Kol diena nepilka.

Bus vasarėlė žalia gaivalinga,
Bus vasarėlė žalia gaivalinga,
Vėl tu užliesi, vėl karaliausi,
Bitę prikviesi, saulužę nuplausi,
Ar už tave stipresnių
Šiam pasauly yra?

Spalvai patiko, ką jai pasakėm,
Spalvai labai patiko, ką jai pasakėm.
Ji pažadėjo čia pasilikti,
Ji pažadėjo ant mūsų nepykti,
Ji pažadėjo likt net per žiemą šalia.

Žalioje pušyje.
Ir kur eglė žalia,
Snausti kantriai šile.


* - sugalvota kaip dainelė vaikams :)
linkpost comment

Namų kronikos [Oct. 16th, 2011|07:49 pm]
Maumaz
[Tags|, ]

Mokausi stebėti - pasirodo, šaltalankis ilgiausiai lieka žaliais lapais, ir dar sausmedžiai, visa kita - jau spalvoti... O kadangi šįryt pirmoji šalna, reiškia, tuoj medžiai bus pliki. Prasideda pats tamsiausias metas - gerai, kad kol kas lietūs neužgriuvo. Žinoma, netikras tas priemestinis "ūkininkavimas", bet vis dėl to - pamažu vis ko nors mokaisi, ką nors sužinai. Štai ir nupjauta paskutinį kartą žolė (nepamenu, kada taip vėlai būtų paskutinis pjovimas - ruduo tikrai "buvo ilgas ir baisiai gražus"*, snegole iškuopė šiltnamį, į žydinčią pievą susodino grožius kitiems metams... Pusė dienos nepastebimai ir prabėgo - pjaunant, raunant, plaunant, tvarkant. Ir jau garas šiltas iš burnos veržiasi vakarop, o mažiausias sėdi ant batuto lotose, žiūri į dangų tuo smalsiu vaikišku žvilgsniu ir taip ilgesingai sako: "paukščių būrys"... Pakeliu galvą - nagi, iš tiesų. Tik, panašu, vietiniai, ne keliauninkai duodasi - žemai, netvarkingai. Keliauninkai tikriausiai jau išlėkė į savo Afrikas (o, kokios prieš dvi savatęs žasų eskadrilės lėkė per Nidą!). Esu sutikęs vieną žmogų, kuris labai mėgsta sakyti, kad visi "mūsų" paukščiai - kregždės, gandrai ir pan. - tai Afrikos paukščiai. Juk čia jie tik trumpam. Kita vertus - kieno tu esi, ar ten, kur poilsiauji, ar ten, kur vaikus augini? Tai gal visgi jie labiau mūsų? Primena ir dabartinę emigraciją - nuvaro, užsisidirba, parlekia čia maitintis, dantų tvarkytis, vaikų paglostyti.

Šiandien pasidžiaugiau, kad kažkaip 7-8 metai, o visa buitinė technika dar lyg ir laiko. Ir štai - vejapjovės sankaba sugedo, ir vos užvedus pradeda važiuoti. Ne pati didžiausia problema (visgi, važiuoja), bet teks grūsti į servisą. Ar mėginti ieškoti pačiam, kur ten koks trosas eina? Gal ir sugebėčiau - bet - šalta, tingu. Ir į mašinų langų plovimo bakus jau metas žieminio skysčio įsipilti - kai esi "laukinis", tą reikia padaryti anksčiau, nes kaip bjauru, kai užšąla langų plovimas. Ilgą laiką galvojau, kad čia nieko labai baisaus - iki tos avarijos, kai sustojus nusivalyti stiklo rankomis (nes neveikė purkštukai), vos grįžęs į kelią gavau apakinto vairuotojo smūgį uodegon. Na, ir eksperimentuoju su savo "žvakiniu" katilu ir pjuvenų briketais, kad malkos dar pradžiūtų geriau - mat didžioji dalis šiemet - ąžuolas... Kol kas eksperimentas pasiteisina, pusinės įkrovos dega ilgai ir duoda daug šilumos. Tai nejaugi pagal kainas bus tas ant to?

* - A. Marčėnas
linkpost comment

Sveikinimai Mokytojams! [Oct. 5th, 2011|11:06 am]
Maumaz
[Tags|, , ]

Sveikinimai mano mokytojams.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, kurią bjaurūs mokiniai (taip pat ir aš) pravardžiuodavome "kopūstu". Baisiausia, kad nebepamenu jos pavardės (ir vėl - klasiokai priminė, Vaitkevičienė), ir net nežinau, ar ji dar tarp mūsų, tikėkimės. Bet šis žmogus man pasakė, kad galiu rašyti šiek tiek daugiau nei bet kuris kitas raštingas žmogus. Ji leido patikėti savimi.

Matematikei (ir vėl - kokia gi pavardė? - aha, klasiokai priminė - S. Čeburnienė), kuri 12-oje klasėje pirmame trimestre įkalė tris dvejetus iš eilės. Po to sekė 4 5 4. Jeigu tai būtų atsitikę ne 12 klasėje, o ankstėliau, galbūt dabar būčiau kažkur netoli savo paauglystės svajonės - turėti kompiuterinius žaidimus kuriančią firmą, būti programuotoju ir t.t.

Auklėtojai biologei (E. Žilėnienei), kuri laiku kirto keletą smūgių per mano ego, kad jis per daug nesipūstų, kur neverta.

Buvo ir daugiau svarbių, įdomių, šaunių, bet kažkodėl šie atrodo žmonėmis, kirčiavę mano likimą.

Na, ir sveikinimai visiems draugams bei pažįstamiems, ypač starlin_elvea, pasirinkusiems šią nedėkingą, bet tokią kilnią profesiją.
link2 comments|post comment

"Balti marškinėliai" dublis 2 [Oct. 3rd, 2011|10:27 pm]
Maumaz
[Tags|, ]

Reikalo taip lengvai užkonservuoti nepavyko. Vis toji tuštybė. "Baltiems marškinėliams" lemta dar vieną sykį grįžti į jaukų Adomo Mickevičiaus bibliotekos glėbį. 2011 10 05
Read more...Collapse )
linkpost comment

Rudens pradžia [Oct. 3rd, 2011|05:25 pm]
Maumaz
[Tags|, , ]

Rudens dar nebuvo. Jis prasideda šiandien. Kartu su sofos kamputyje miegančiu susirgusiu vidurinėliu. Kartu su pirmuoju katilo (ne židinio) užkūrimu. Ir tas pirmas kūrimas - ypatingas. Būtina patikrinti visus čiaupus (kas užsukta, kas nejudinta). Kamino pralaidumą. Jutiklių padėtis. Sekti temperatūrą. Aha, pro vieną "amerikankę" vis tiek laša, bet reiks palaukti kol užaks, nedidelė bėda. Ar visi radiatoriai šyla tolygiai? Ar nėra kur nors oro kamščių? Ir kodėl cirkuliacinis siurblys girgžda? Dar būtų laiko susitvarkyti. Nes šalti - nesmagu. O ir vandenį šildytis katilu bus daug pigiau, juolab, elektros valandos ilgės ir ilgės ir ilgės. Kai esi pats sau namų ūkio administratorius, metų ciklas jaučiasi nepalyginamai stipriau. Kai gyveni arčiau gamtos - irgi.

Puikiai žinai, kad liko vos vienas žolės pjovimas (bet šiandien patingėjai). Kad netrukus mėginti kilstelėti anteną bus bjauriai šalta, todėl nevertėtų to darbo atidėlioti. Kad malkoms būtų gerai dar kokį mėnesį padžiūti, bet jo jau nebeturėsi. Šiemet taip puikiai derėjo pomidorai, kad iki šiol šiltnamyje raudonuoja, bet tuoj reiks skubiai nuskinti. O moliūgų didumas - bus ir mokyklai, ir darželiui. Kad obelys gelsta greičiau už pūslenio gyvatvorę. Kad miškas jau pageltonijusiais beržais. Kad žąsys išskrido gana vėlai (praeitą savaitgalį pro Nidą lėkė eskadrilėmis). Ir kad gražiausia dabar, kai vinvyčiai, peržengę sklypų ribas, buvę nematomi, įsirangę į medžių kamienus sušvito ryškiu raudoniu. Įdomu, kada gels maumedis? Ir kodėl dar nežydi astros - negi ir jas pavasarį žioplai nupurškė? Ir, žinoma, kaip rudenio vėjus ir žiemą atlaikys naujieji stogai...
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | 10 entries back ]
[ go | earlier/later ]