Maumaz (maumaz) wrote,
Maumaz
maumaz

Neigimai

Pirmiausia - noriu padėkoti delfi.lt žurnalistei Eglei Samoškaitei. Malonu, kai pokalbio užrašus atsiunčia, kai turi galimybę juos patikslinti, ir kai juos paskelbia neiškraipant. Pavyzdžiui, kažkada buvau nustebęs dėl BNS, kai man sakė, kad atsiųs paskaityti tekstą, bet taisyti galimybės nebus. Nesuprantau, kodėl jie daro taip, o ne kitaip.

Galbūt kam nors gali kilti klausimas, kodėl gi nedetalizavau dėl tų "tankų", kodėl nieko apie savitarpio sutartis, apie ultimatumus ir panašiai. Ogi dėl to, kad nematau tikslo - nesitikiu nuomones pakeisti tų, kurie jau turi, juolab J.Veselkos ar A.Paleckio. Ir dar dėl to, kad tankas - tai simbolis. Svetimos valstybės tankai prie valstybės įstaigų šiaip sau neatsiranda.

Dėl neigimų (ko nespėjau įdėti į tąjį pasisakymą): mano manymu, šie nusikaltimai turi būti inkriminuojami išimtiniais atvejais. Ir tikrai labai rimtais, ir tikrai labai negražiais. Kaip jau matėte anksčiau, aš abejoju ir jo taikymu P. Stankero straipsnio atveju (dėl individualios atsakomybės). Kiek mažiau abejočiau, pvz., dėl pokaris.info, kur tai daroma daug sistematiškiau. Ir tai, manau, veiksmas turėtų būti nukreiptas pirmiausia prieš patį resursą. Baudžiamoji teisė nekeičia žmonių, kad ir kaip mes to norėtume (arba tada bent jau vykime į Skandinaviją), o dar, neduok Die, sukurtų naujus kankinius, kurie gimdo naujus sekėjus. Man rodos, kad tokia bausmė, kaip buvo taikyta Herostratui (nors ir ji nepavyko!), būtų efektyvesnė.

P.S. Taip, man irgi kartais norėtųsi pasišvaistyti 170(2). Bet tada atsimenu vklases pasakymą apie tris sekundes. Pamąstau gal ilgėliau, paspaudžiu unfriend (ar panašų pasirinkimą), ir einu daryti ko nors gero. Kaip sako bernardinai.lt - "Užuot keikę tamsą, uždekime žvakę" (nemaišyti su kaimyno tvartu).
Tags: istorija, politika, teisė
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments