?

Log in

No account? Create an account
Antis - Zuikis pleibojus (CD) - Aplink akivarus — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Maumaz

[ website | Akivaras ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Antis - Zuikis pleibojus (CD) [Dec. 23rd, 2009|11:15 am]
Maumaz
[Tags|]


Tezė: "Antis" yra tai, kas yra "lietuviškas rokas". Tikrai lietuviškas, ir tikrai rokas. Beje, už "Krantą" Antis ir jų chebra eis tiesiai į dangų. Hau :)

Naujausias tvarinys - muzikinė utopija "Zuikis pleibojus" (ZP). Utopijos pastatymo nemačiau (dar), klausiau tik CD (svarbiausi fragmentai), kurį išgyrė Ramūnas Zilnys (lrytas.lt), jo nuomone daugiau - mažiau pasitikiu. Pirmas klausymas - labai nekoks įspūdis. Muzikinėje srityje - tikrai nieko naujo, tiesiog sena gera "Antis". Man tai iš principo netrukdo, nors kai pasirodė "Ančių dainos" girdėta minčių, kad "Antis" skamba ne kaip 2007 grupė. Subinėn 2007-uosius ir naujas madas, it's still rock'n'roll to me ;) Tiesa, ZP prie tradicinio artimo "Talking Heads" skambesio prisidėjo... "Pink Floyd". Bent jau pirmas gabalas - tai tikrai tikrai. Tačiau "Antį" juk mėgstame ne už tai - o už tekstus. Ironiškus, įžvalgius, aktualius, vežančius. Ir pirmą kartą tekstai, išskyrus "Klouną" ir "Mes nusprendėme" - nevežė. Susirūpinęs savo percepcijos sugebėjimais, ėmiau klausyti antrą kartą. Supratau, kad reikia ieškoti kažko kito, kad matyt reikia įsijausti į kontekstą. Čia nėra šiaip albumas, čia yra garso takelis, su visais tokio kūrinio privalumais - trūkumais. Reikia tai klausyti kaip vientisą kūrinį, reikia klausyti kaip siužetą, suprasti struktūrą, užuominas ir taip toliau. Aha, tai - muzikinė posovietinės (šiuo atveju neapsiverčia liežuvis sakyti "Nepriklausomos") Lietuvos istorija per vieno (?) žmogaus likimą. Iz griazi v kniazi, kiek suprantu ir atgal). Taip jau buvo geriau - pirmasis prieskonis ėmė nykti, antrasis buvo daug malonesnis. "Klouną" jau tuoj dainavau (ir vaikai pasigavo...hmm... "šūdas ant pagaliuko gaunas", negerai...). "Mes nusprendėm" apskritai laikau ZP vinimi, nuostabiu tekstu ir kūriniu apie totalitarizmo gimimą (susišaukiančiu su "Pirmiausia jie atėjo..."). Su kitais kūriniais - sudėtingiau. Išlupti iš siužetinio konteksto jie sunkokai skamba savarankiškai ir tenka jaukintis, nors teoriškai ir "Laisvę" (ne, ne E. Masytės/J. Marcinkevičiaus, o visai kita - ironiška tokia: "Laisvė imti drąsiai"), ir "Priesaiką", ir "Sparnus" galima klausyti atskirai. Visišką mįslę uždavė "Meška bezdalius", labai sunkiai man ji sulimpa su kokiu nors aiškiu personažu - aparatčikas? "valstybininkas"? Ar dar kažkas kito? "Laiko nėra" muzikiškai kažkuo priminė "Salomėja, būk šlavėja!" Vienas dalykas pasirodė neetiškas - kad metrikoje nenurodyta baladės "Mylėk" atlikėja (kuri matyt yra iš choro "Kiwi"), šis choras dainuoja ir dainą "Vyno klubas".

Reziumuojant: tai yra tikra "Antis". Be nustebinimų, be judėjimo į priekį ar atgal. Išradingumo vis dėlto gal ir pritrūko - turbūt jis atsiskleistų žiūrint kūrinį. Bet kuo toliau, tuo labiau naujasis kūrinys ir muzikiškai "limpa". Tikiuosi, kad dar jį parodys. Nors "Ančių dainos" buvo kiek gerėliau.

P.S. Perkant diskelį pokalbis su pardavėju: aš: ir kaip tas naujas diskas? jis: ne, "Anties" neklausau - "Men at work" dainas perdainuoja... aš: bet tik vienas gabalas! jis: ai... Taip ir nurašom nacionalines vertybes.
linkReply

Comments:
[User Picture]From: grumlinas1
2009-12-23 10:46 am (UTC)
Taip, "Antis" yra tikrojo lietuviško roko etalonas

(Reply) (Thread)
[User Picture]From: zeppelinus
2009-12-23 11:10 am (UTC)

...tiesiog sena gera "Antis"


"..Pirmas klausymas - labai nekoks įspūdis. Muzikinėje srityje - tikrai nieko naujo,...


Matyt, būsių pasmerktas ir paniekintas, bet prisipažinsiu, kad "Anties" kūryba man niekada nedarė anei jokio įspūdžio - nei tais, nei juo labiau šiais laikais.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: klaustux
2009-12-23 12:35 pm (UTC)
Pasidalink mp3 :)
(Reply) (Thread)