Maumaz (maumaz) wrote,
Maumaz
maumaz

Kaip mes Naujuosius šventėm

Šie Naujieji buvo ypatingi - mes buvome _vieni_. Po turbūt penkerių metų pertraukos, mes kažką veikėme _patys_sau_ ir netgi išėjome į miestą! Bet pirmiausia labai skaniai pavakarieniavome pas tėvukus prie žvakių ir "Triumfo arkos", o paskui, palikę ratus Antakalnio netoli Vileišio rūmų, patraukėme žiūrėti, kas gi dėsis.

Pirmoji atrakcija - Hoffman_Spragtukas@ (ar kažkaip). Labai patiko. Stebėjom nuo Neries terasos iš kito kranto - sakyčiau, renginys įrodė, kad Sporto rūmai verti gyvuoti kaip kultūrinis paveldas. Buvo įdomu ir techniškai (kelių aukštų scena už rūmų fasado, ekranai, projekcijos ant stogo dalies), patiko ir modernus Čaikovskio persemplavimas (nors Svaro intarpai nebuvo kažkas labai tokio), tik labai, labai prajuokino libretas: "Meilė padaro stebuklus, Žemę apverčia tris kartus". Galbūt dėl to, kai pristatinėjo kūrinio autorius, libretisto nepaminėjo. Nes per ausį jam už tokius rimus ir nerimus. Leidžiant į dangų fejerverkus skaičiavau, kiek čia pilnų automobilių bakų sproginėja. O viena sutikta mergina papasakojo(mat ėmiau garsiai svajoti, kad norėčiau garso takelio), kad šis spektaklis prieš dvejus metus buvo pastatytas "Siemense" kaip "Omnitel" dovana klientams, todėl įrašą surasti nebus labai lengva, jis stipriai saugomas. Bet jeigu kas nors ką nors žinote - aš atviras pasiūlymams ;) Taigi, ši Spragtuko versija nusipelno labai riebaus pliuso.

Ką daryti su Gerto Hoffo 4 milijonais? (Taip, juk daugelis ėjo dėl to, kad ten sukišta TIEK PINIGŲ! Kas gi iš jų bus?) Ne, į Katedros aikštę (KA) nėjome - snegole nemėgsta spūsčių, man irgi patinka grynas oras, todėl su draugais palypėjome ant Bekešo kalno. Lypėtojų ten buvo daug - apstotas visas kalnas, vos nenuspyriau kažkieno šampano (netyčia, bet...) Atėjo, aišku, ir pacukų nešinų savo fejerverkais - ką čia Gertas Hoffas, mes ščias prilygsim! Žaviuosi Sauliaus (toks mūsų draugas) drąsa - priėjo, pakalbėjo, nuvijo į šoną. Ėmėme laukti stebuklo (už 4 mln. gi!) Tolumoje katedra matėsi gana neblogai. Pradėjo kažkas mirgėti, švieselės, spinduliai per debesiukus. Ba-bach! Pirmas fejerverkas. Ba-bach! Antras, trečias. Kalnas nuošia džiaugsmingais ūūūū-oooo-ėėė! Ba-bach kažkur iš pašlaitės, kur nuvyti pacukai. Ba-bach iš gretimų kalvų! Antys tik šiur-šiur iš Vilnelės velnias žino kur, panika paukšteliams. O KA mirga marga, ten blykst-šian blykst, bet taip nieko ypatingo, ar su žiūronais, ar be jų. Tad viskas, kas tikrai matėsi - tai fejerverkai, kol jie nepaskęsdavo dūmų debesyse. Muzikos - nesigirdėjo, šviesų, kurios turėjo matytis už 50 km žaismės taip pat beveik nesimatė. Ir vis dėlto - buvo gražu. Bet ne 4 milijonai gi! Pažymėdami naujus metus visa 7 žmonių kompanija perlaužėme 2 Jagdstolz (toksai žolelių likeris vokiškas) butelius, 20 ml talpos ;) Buvo pats tas ir, žinokit, visiškai užteko! Po to, kai pasižiūrėjau renginio transliaciją (internetu) supratau, kad turbūt vienintelė vieta kur viskas turėjo matytis puikiai, tai buvo VRM stogas. Na, ir gal Gedimino prospekto stogai. Tokia jau viešų erdvių renginių tikrovė. Tad vaizdui per TV dedu pliusą, vaizdui nuo Bekešo lieku susilaikęs.

Nusileidę nuo Bekešo ant Vilnelės tilto sutraukėme porą sutartinių. Iš pradžių prisistatė vienas jaunuolis, norėjęs parduoti šampano butelį už 1 centą vietoj kočėlo, vazos ir dar kažko. Sunkiai, kaip įkyrią rudens musę, bet nubaidėm. O kai uždainavom - prisistatė kita kompanija klausyti ir padėti su vokaliniu "beatu", bet atlaikė tik vieną sutartinę ir palinkėję gerų metų pasišalino. O tada - dar nuėjom iki KA, pažiūrėti, kas ten liko, tada - dar pas draugą pasveikinti, padainuoti dainų (žmonės, nedėkit ant klasikinės gitaros metalinių stygų, nedėkit, skauda!) Grįžome nuo centro iki Antakalnio pėstute pro kiek apšnerkštą, bet gana ramų miestą.
Galiausiai parsitrenkėme pro Bradausko sūnelio sukeltos avarijos pėdsakus (dar nežinojom, kas ten tokio) namo apie 4 val. ryto. Ir miegojome bei vartėmės lovoje iki... OMG, 2 valandos dienos!

Tai ir vadinasi - laisvė.

Gerų visiems metų. Ir mažiau, kuo mažiau idiotų keliuose ir visur kitur...

P.S. Niekaip nesuprantu, kodėl 1000 renginiuose nebuvo paaukotas nė vienas misionierius? Netvarka.
Tags: šventės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments